Wiosna już przyszła…

Pierwszy Dzień Wiosny 2023

Nadeszła oczekiwana wiosna. Dni stają się coraz dłuższe, słońce mocniej świeci, a gdzie nie spojrzeć przyroda budzi się do życia. Tradycyjnie już, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, w naszej szkole odbyło się jej powitanie. Już na samym początku dnia w szkole pojawili się uczniowie bez plecaków, a z różnorodnymi przedmiotami, które zastąpiły tradycyjne plecaki. Uczniowie klasy VI i V przeprowadzili lekcje. “Nowi i młodzi ” nauczyciele dobrze poradzili sobie z tą ” trudną pracą”.  Świetnie wcielili się w role belfrów przekazując swoim kolegom wiedzę i umiejętności z poszczególnych przedmiotów i edukacji.  Z wiosną kojarzą się nowalijki. Cała brać uczniowska przystąpiła więc do robienia  sałatek z wiosennych warzyw. Prezentacja przez uczniów  samych sałatek i przepisów ich wykonania wszystkim się podobała. W tym dniu uczniowie wykazali się też dużą wiedzą w zakresie zmian zachodzących w przyrodzie wiosną biorąc udział w Quizie o wiośnie. Kulminacyjnym punktem naszych uroczystości była oczywiście postać Marzanny – symbolu Zimy. Została ona zniszczona, aby zima już nie powróciła. Nastającą wiosnę symbolizował wiosenny gaik wniesiony przez uczniów w progi naszej szkoły. Wiosenne zabawy integracyjne były uzupełnieniem tego wspaniałego dnia. Pomimo niewielkiej mżawki, wspólnej zabawy i dobrego humoru nikomu nie brakowało.

Fotografia – niezawodny w tym fachu Pan Hubert.

Organizator – Samorząd Uczniowski

Wiosna przyszła na zdjęciach

Galeria zdjęć