Więcej o: Dzień Powitania Wiosny w naszej szkole

Dzień Powitania Wiosny w naszej szkole

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął pod hasłem zdrowia i aktywnego stylu życia. Był to wyjątkowy czas pełen radości, kreatywności oraz wspólnego działania całej społeczności szkolnej.

W ramach Dnia Samorządności uczniowie starszych klas wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. Młodsi uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwych nawyków żywieniowych oraz znaczenia zdrowej diety.

Każda klasa przygotowała również zdrowe przekąski, które następnie zostały zaprezentowane. Uczniowie opowiadali o sposobie ich wykonania oraz wykorzystywanych produktach, a na zakończenie wszyscy wspólnie degustowali przygotowane potrawy jako zdrowe drugie śniadanie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs o zdrowiu, w którym nagrodą były regionalne, naturalne słodycze – świeże jabłka. W ramach programu Akademia Lubella uczniowie obejrzeli film pt. „Sezonowość w kuchni”, który przybliżył im znaczenie korzystania z sezonowych produktów.

Nie zabrakło także części artystycznej – podczas szkolnego „Mam talent” uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne oraz wokalne, dostarczając wszystkim wielu pozytywnych emocji.

Zgodnie z tradycją, na terenie zielonym wokół szkoły pożegnaliśmy zimę, żegnając Marzannę, a następnie radośnie powitaliśmy wiosnę, wprowadzając symboliczny gaik.

Dopełnieniem tego wyjątkowego dnia były zabawy na świeżym powietrzu, które sprzyjały aktywności fizycznej i integracji uczniów.

Był to dzień pełen uśmiechu, dobrej energii i inspiracji do dbania o zdrowie każdego dnia.

Więcej „Dzień Powitania Wiosny w naszej szkole”

Więcej o: Święto Kobiet

Święto Kobiet

9 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet w miłej i radosnej atmosferze. Z tej okazji chłopcy złożyli wszystkim dziewczętom – zarówno tym młodszym jak i starszym – serdeczne życzenia. Każda z pań i dziewcząt otrzymała również drobny upominek w postaci zakładki do książki lub breloczka, który był miłym symbolem pamięci i wdzięczności.

Tego dnia nie zabrakło także wspólnej zabawy. Samorząd Uczniowski przygotował specjalny Quiz „Jak dobrze znasz kobiety?”, który wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, a przy okazji świetnie się bawić.

Obchody Dnia Kobiet były były doskonałą okazją do okazania sympatii, życzliwości oraz podkreślenia ważnej roli kobiet w naszym codziennym życiu.

Anna Buda, Anna Chmiel – opiekunki Samorządu Uczniowskiego

Więcej „Święto Kobiet”

Więcej o: Andrzejki

Andrzejki

Tegoroczne andrzejki w naszej szkole upłynęły w atmosferze pełnej radości, magii i wspólnej zabawy. Uczniowie z niecierpliwością czekali na ten dzień, a przygotowany program i sala przybrana w złoto- czarne kolory sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne wróżby andrzejkowe, które pozwoliły uczestnikom na chwilę przenieść się w świat tajemniczych przepowiedni. Wróżenie dostarczyło młodzieży nie tylko dobrej zabawy, lecz także wielu śmiechów i rozmów o tym, „co nas czeka”.

Nie mogło zabraknąć także wspólnego tańca – tradycyjna belgijka jak zawsze porwała wszystkich do zabawy. Wspólne pląsy integrowały uczniów i sprawiły, że sala wypełniła się uśmiechem oraz głośnymi okrzykami radości.

Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy przygotowali poczęstunek. Słodkości i przekąski znikały w mgnieniu oka. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu atmosfera imprezy była jeszcze bardziej ciepła i przyjazna.

Tegoroczna zabawa andrzejkowa z pewnością pozostanie w pamięci na długo. Był to czas pełen wspólnej radości, pozytywnych wrażeń i integracji całej społeczności szkolnej. Już nie możemy się doczekać kolejnych takich wydarzeń!

                                                                                                                                                                                           Opiekunowie SU

Więcej „Andrzejki”

Więcej o: Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości

W piątek, 21 listopada, w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo ciepło i radośnie. Samorząd Uczniowski wspólnie z Kołem PCK zorganizowali Dzień Życzliwości, który miał przypomnieć nam wszystkim, jak ważne są dobre słowa, uśmiech i wzajemne wsparcie.

Tego dnia uczniowie mogli wziąć udział w kilku wyjątkowych atrakcjach: Drzewko życzeń – każdy mógł dopisać własne, pozytywne przesłanie i umieścić je na szkolnym drzewku. Dzięki temu powstała piękna, kolorowa przestrzeń pełna dobrych myśli. Quiz życzliwości – sprawdzał naszą wiedzę o empatii, kulturze osobistej i dobrych manierach. Kostka życzliwości – losowanie dobrych uczynków do wykonania okazało się świetną zabawą! Bingo życzliwości – uczniowie wypełniali pola, wykonując proste gesty dobroci, takie jak pomoc koledze, pochwała czy uśmiech do nieznajomego. Dopełnieniem zabawy była możliwość przeczytania „trudnych” tekstów z okazji Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych

Dzień Życzliwości udowodnił, że małe gesty mają wielką moc. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz pozytywną energię, która udzielała się każdemu. Mamy nadzieję, że życzliwość pozostanie z nami na co dzień, nie tylko od święta!

Opiekunowie SU i Szkolnego Koła PCK

Więcej „Dzień Życzliwości”

Więcej o: Dzień Wiosny 21.03.2025 r.

Dzień Wiosny 21.03.2025 r.

Od samego rana w naszej szkole zagościła Pani Wiosna. Uczniowie klasy VII poprowadzili lekcje o zdrowym odżywianiu i stylu życia. Były filmy, karty pracy oraz inne zadania zawierające solidną dawkę wiedzy na temat naszego zdrowia. Następnie całą szkoła radośnie zaśpiewała piosenki o tematyce wiosennej. Na scenie zaprezentowali się uczniowie w kolorowych strojach. Ogłoszone zostały wyniki konkursu „Bezpieczni w sieci”. Laureatom gratulujemy! W tak wyśmienitych nastrojach przystąpiliśmy do przygotowania najzdrowszych i najbardziej wiosennych sałatek/surówek. Degustacja tych doskonałości odbyła się w szkolnym ogrodzie. O deser zatroszczyły się Panie z KGW „Piotr i Wianki”. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe słodkości!!! Po nabraniu energii rozpoczęliśmy rywalizacje sportowe. Na koniec dnia tradycyjnie pożegnaliśmy zimę, machając na do widzenia Marzannie. Opiekunowie SU dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej imprezy.

Hubert Włodarczyk, Marek Kieloch

Więcej „Dzień Wiosny 21.03.2025 r.”

Więcej o: Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

W poniedziałek świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet.

Na scenie pojawili się uczniowie klas I – VIII, aby podtrzymać tradycje związane z tym szczególnym dniem. Okazało się, że wszyscy kawalerowie w naszej szkole potrafią składać pannom życzenia. Każda z dziewczyn została obdarowana symbolicznym kwiatem. Dowiedzieliśmy się także, jakie cechy posiadają kobiety. Apel zakończył się wykonaniem pamiątkowej fotografii z udziałem płci pięknej w roli głównej.

Wszystkim kobietom i kobietkom składamy serdeczne życzenia!!!

Więcej „Dzień Kobiet”