Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

Alleluja! Alleluja!

Niechaj zabrzmi Alleluja!

Apel Wielkanocny

Dnia 5 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona najważniejszemu świętu dla chrześcijan, jakim jest Wielkanoc. Akademia przybliżyła uczniom naszej szkoły historię i tradycje obchodów Świąt Wielkiej Nocy. Występujący na scenie uczniowie klasy V przedstawili montaż słowno – muzyczny wprowadzający wszystkich zgromadzonych w Triduum Paschalne i czas Świąt Wielkanocnych. Uroczystość szkolna rozpoczęła się optymistycznym akcentem opisującym radość z nadchodzącej wiosny, budzącej się do życia przyrody. Temat obyczajów i tradycji związanych z Wielkanocą był w dalszej części dominującym, omawiał między innymi: obrzędy religijne, zdobienie pisanek, palm, przygotowywanie święconki, śmigus – dyngus. Radość płynąca ze Zmartwychwstania Pańskiego widoczna była w wierszach, piosenkach. Na zakończenie uczniowie klasy V złożyli wszystkim życzenia. Wspólne rozważanie tajemnicy Wielkiej Nocy oraz życzenia złożone przez pana dyrektora  oraz księdza pozwoliły całej społeczności szkolnej poczuć niezwykłą atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy rodzicom za pyszne babeczki, zaangażowanie i wsparcie w przygotowanie apelu wielkanocnego.

Apel Wielkanocny

Apel Wielkanocny