„TU JEST MOJA SZKOŁA”

Tu jest moja szkoła

To tytuł konkursu plastycznego, który został zorganizowany dla klas IV – VI w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego „MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Głównym celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowana naszym regionem, jego historią, tradycją, wydarzeniami i obiektami. W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów: Hanna Kotowska, Aleksandra Piłat, Wiktoria Trela, Maja Witczak, Kinga Zygan, Albert Bajon, Bartłomiej Cieślak, Ernest Kalita, Przemysław Łysoniek, Hubert Michalik, Adrian Olender i Jakub Skrzyński. Do komisji oceniającej prace zostali zaproszeni: Panie – Marta Lorek, Katarzyna Pióro, Katarzyna Gazda, Hanna Jakoniuk oraz Pan Dyrektor Marek Jakoniuk i Pan Kamil Ciostek. Jury wyłoniło laureatów konkursu podkreślając ich niezwykłą kreatywność, pomysłowość w zakresie motywów twórczych i haseł oraz zdolność poszukiwania wyrazu plastycznego na potrzeby realizacji tematyki konkursu, jego przesłania i celów.
I miejsce otrzymała Aleksandra Piłat za pracę wykonaną pastelami pt. „Ruiny pałacu zachęcają. Turysto! Wiele wydarzeń w sobie skrywają”.
II miejsce przyznano Hannie Kotowskiej za rysunek ołówkiem pt. „Kamień na Kamieniu leży. Tutaj w św. Stanisława się wierzy”.
III miejsce zdobył Hubert Michalik za pracę malarską pt. „W naszej okolicy pięknych miejsc nie zliczysz” i Jakub Skrzyński za rysunek ołówkiem pt. „Kościół w Piotrawinie. Kto raz go zwiedzi, drugi raz nie minie”.
Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i zapewniam, że każda praca zyskała szeroki odbiór i uznanie w oczach jury. Radzie Rodziców dziękuję za wsparcie finansowe, dzięki któremu zwycięzcy konkursu otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale również nagrody rzeczowe.