Wigilijne spotkanie opłatkowe

Wigilijne spotkanie opłatkowe

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie z klasy I i III naszej szkoły  przygotowali montaż słowno – muzyczny.

Występ  w wykonaniu uczniów wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Po zakończonym występie głos zabrała  dyrektor szkoły p. Marta Lorek, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także ksiądz wikariusz życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.  Nie zabrakło też życzeń i upominków od SU. Dopełnieniem tej szczególnej uroczystości było wspólne dzielenie się opłatkiem na tle kolędy ,, Bóg się rodzi…” i wzajemne składanie sobie życzeń.