Z książką obcowanie i wypraw planowanie

Letnie wyzwanie: „Z książką obcowanie i wypraw planowanie” -pod takim hasłem odbyła się kolejna lekcja biblioteczna dla dzieci z oddziału przedszkolnego.

Uczestnicy poznali treść opowiadania S. Karaszewskiego pt. „Wakacyjne plany”, z którego dowiedzieli się, w jaki sposób spędzą lato ich rówieśnicy, co będą tam robić oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać w zależności od miejsca wypoczynku.

Przedszkolaki podzieliły się także własnymi pomysłami na spędzenie lata i „zapakowały” do walizki akcesoria niezbędne do wyprawy w góry i nad morze. Nie zabrakło pracy z mapą Polski, zabaw w skojarzenia, dekodowania trasy wyprawy, ćwiczeń na spostrzegawczość oraz „muzycznego treningu” przed wyruszeniem w trasę. Dzieci obejrzały także filmiki z atrakcyjnych turystycznie miejsc w kraju. Obiecały również, że dla tych, którzy nigdzie nie wyjadą, podobnie jak Krzyś z opowiadania, przywiozą wakacyjne pamiątki, aby ich wakacje stały się wakacjami koleżanek i kolegów. Wszyscy byli bardzo aktywni i z zaangażowaniem planowali letnie wyprawy.

Letnie czytanie zakończyliśmy słodkim piknikiem na przedszkolnej plaży.