Więcej o: Różne oblicza Lublina – wycieczka

Różne oblicza Lublina – wycieczka

14 maja uczniowie klas 1 – 7 wyruszyli na wycieczkę do stolicy naszego województwa. Aura była dość kapryśna, bardzo ciepłe momenty przeplatały się z siąpiącym deszczem, ale daliśmy radę. Mieliśmy okazję odwiedzić Ogród Botaniczny UMCS, w którym zobaczyliśmy różnorodność roślin egzotycznych i tych, uprawianych w naszych ogrodach. Dworek Kościuszków zrobił na dzieciach duże wrażenie. Dla miłośników roślinek to magiczne miejsce. Potem nasi wycieczkowicze zostali podzieleni na 2 grupy. Uczniowie klas 1-4 udali się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam poznawali historię naszego regionu i życie ludzi w dawnych czasach, natomiast klasy starsze korzystały z atrakcji Centrum Aktywności, gdzie świetnie się bawiły. Kolejnym punktem programu była wizyta w McDonaid’s oraz taras widokowy CSK. Niestety burza uniemożliwiła nam zwiedzanie Starówki. Ważne, że dzieci zadowolone, cało i zdrowo dotarły do domu. Lublin to miasto wielu atrakcji. „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” .

Więcej „Różne oblicza Lublina – wycieczka”

Więcej o: SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?

SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?

Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Istotne jest więc edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone w tym czasie przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki zdecydują o późniejszym stylu życia. Wychodząc naprzeciw tym założeniom Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Departament Promocji i Jakości Żywności opracował dla przedszkoli program „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Program ten został zrealizowany również w naszym oddziale przedszkolnym. Podczas zajęć przedszkolaki wykazały zrozumienie, czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne. Nauczyły się, skąd się biorą produkty ekologiczne i dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Zapamiętały, że produkty ekologiczne należy wybierać z uwzględnieniem małego zielonego znaczka „euroliścia”. Poznały piramidę zdrowego stylu życia i samodzielnie ją budowały z uwzględnieniem obrazków. Dowiedziały się między innymi, jak powstaje ekologiczny chleb i nabiał, skąd pochodzą ekologiczne: jaja, owoce, warzywa, wędliny, ryby, zioła, grzyby, herbatki owocowe.. Poznały również 3 kroki ku prawidłowym nawykom żywieniowym: radość ze wspólnego przygotowywania posiłków, regularne spożywanie posiłków w gronie rodzinnym, rodzinne spacerowanie.

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie realizacji programu.

 

 

Więcej „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?”

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża

W dniu 8 maja w naszej szkole uczniowie ze Szkolnego Koła PCK zaakcentowali obchody Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W krótkim filmie zaprezentowali 7 Fundamentalnych Zasad Czerwonego Krzyża. Spontaniczna akcja została podsumowana  hasłem „Działamy, bo się z nimi zgadzamy”. Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem uczniów.

 

Więcej o: ZAPOBIEGAJMY POŻAROM

ZAPOBIEGAJMY POŻAROM

Pod tym tytułem została ogłoszona kolejna edycja Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. W kategorii „I grupa wiekowa – przedszkola” brała udział Blanka Jurak, która wykonała pracę rysunkową pod opieką wychowawcy – pani Aleksandry Pogody. Praca ta została wyłoniona spośród ponad pięciuset pięćdziesięciu nadesłanych prac. Dziewczynka z opiekunem została zaproszona na uroczyste podsumowanie konkursu do Komendy Miejskiej PSP w Lublinie, gdzie nadano jej tytuł laureata wojewódzkich eliminacji i wręczono nagrodę rzeczową. Dziękujemy Blance za zaangażowanie i pomysłowość. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć plastycznych.

Więcej „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

Więcej o: Apel z okazji 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Apel z okazji 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny,
zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.
Rozpłynęła się już pieśń radosna
głośnym echem po Ojczystym kraju.
„ Witaj, witaj majowa rocznica
pamiętny Trzeci maju !

W dniu 30 kwietnia uczniowie klas I, V, VI, VII i VIII  pod kierunkiem nauczycieli: pani Katarzyny Głogowskiej i pani Anny Chmiel przygotowali okolicznościowy apel z okazji 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Zebranej publiczność przedstawili  żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w odległe czasy, minione wieki. Uczniowie  słowem i piosenką oraz scenką sytuacyjną  przybliżyli tamte wzniosłe wydarzenia, które odegrały ogromną rolę w historii naszego kraju.  Konstytucja 3 Maja obowiązywała tylko przez rok. W 1792 roku została obalona przez Rosję i zdrajców targowiczan. Polski nie udało się uratować – padła łupem trzech zaborców: Rosji, Prus i Austrii i zniknęła z mapy Europy na 123 lata. Mimo to Święto 3 Maja jest dniem bardzo radosnym, bo przypomina nam o wielkim osiągnięciu naszych przodków i o tym, że nawet w najtrudniejszych momentach historycznych Polacy potrafią się zjednoczyć i działać dla dobra Ojczyzny.

Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 maja 1791 roku już dla nikogo nie powinna być pustą, nic nieznaczącą datą. Świat idzie z postępem: komputer, Internet, nowoczesne technologie, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu!

 
Więcej o: SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIOSNA W POEZJI”

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIOSNA W POEZJI”

28 kwietnia  w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie zainteresowani polską poezją dla dzieci i młodzieży. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości rodzimych poetów, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich, a także zainteresowań literackich. Przy ocenie występów konkursowych zwracano uwagę na dobór wiersza, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny – strój, gest sceniczny. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali wybrane utwory. Brawo za odwagę i dodatkowy wkład pracy własnej. Jury w składzie: Pani Marta Lorek, Pani Agnieszka Mendak, Pan Hubert Włodarczyk, miało bardzo trudne zadanie. Po zsumowaniu indywidualnych punktacji jurorów wyłoniono laureatów. Pierwsze miejsce  zajęła Dagmara Smyrgała kl. V, drugie Zofia Kulbaka kl. I, trzecie Lena Kalita ucz. kl. I. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!. Dostarczyli nam wspaniałych doznań artystycznych. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów i obecność. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wręczenie nagród laureatom nastąpi w dniu 30 kwietnia podczas uroczystego apelu z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Więcej „SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „WIOSNA W POEZJI””