Aktualności

Więcej o: Spotkanie z Panem Wójtem

Spotkanie z Panem Wójtem

W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie klasa VIII wraz z nauczycielem wos miała okazję spotkać się z Panem Karolem Grzędą Wójtem Gminy Łaziska. Spotkanie miało na celu przybliżyć uczniom czym zajmuje się samorząd terytorialny.

Pan wójt opowiedział o tym jak funkcjonuje gmina, jakie realizuje zadania i jak władze służą mieszkańcom. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że samorząd gminny odpowiada za m.in. finansowanie szkół, utrzymanie dróg lokalnych, wodociągów, utrzymanie techniczne wałów przeciwpowodziowych, jak również działania na rzecz kultury i sportu.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu zadając wiele pytań dotyczących np. edukacji, planowanych inwestycji na terenie gminy. Pan wójt podkreślił, że budżet gminy musi być odpowiednio planowany i wydatkowany zgodnie z potrzebami mieszkańców.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Była to bardzo wartościowa lekcja wiedzy o społeczeństwie. Na koniec Pan wójt zachęcił młodzież do aktywnego udziału w życiu gminy.

Paweł Karwicki

Więcej „Spotkanie z Panem Wójtem”

Więcej o: Edukacja ekologiczna z ZZOK-iem – aktywnie i kreatywnie

Edukacja ekologiczna z ZZOK-iem – aktywnie i kreatywnie

W dniu 19 marca 2026 r. uczniowie klas III i IV, wraz z osobami dorosłymi, wzięli udział w działaniach proekologicznych polegających na wykonaniu nowych nasadzeń w „Leśnym zakątku” przy Szkole Podstawowej w Kamieniu.

Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Gościeradów pozyskano sadzonki drzew, które wzbogaciły szkolny teren zielony. Łącznie zasadzono 100 drzewek, wśród których znalazły się m.in.: sosna, świerk, jawor, czereśnia ptasia, bez czerwony oraz mirabelka.

Wspólna praca była nie tylko okazją do nauki o ochronie środowiska, ale także do integracji i rozwijania postaw odpowiedzialności za przyrodę. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, zwiększenie ich świadomości na temat znaczenia drzew i lasów w środowisku oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Działania te sprzyjały również integracji uczestników, umożliwiały poznanie różnych gatunków drzew i krzewów oraz zasad ich sadzenia i pielęgnacji, a także zachęcały do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Więcej „Edukacja ekologiczna z ZZOK-iem – aktywnie i kreatywnie”

Więcej o: Zdrowie na talerzu i w plecaku!

Zdrowie na talerzu i w plecaku!

W dniu 9 marca uczniowie klas 1 – 3 zgłębiali tajniki zdrowego odżywiania. Podczas zajęć dowiedzieli się, jakie produkty powinny znaleźć się w codziennej diecie, a także dlaczego warto wybierać zdrowe przekąski. Dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące zdrowego stylu życia. Kolorowanki, filmiki, zagadki i quizy pomogły im lepiej zrozumieć, jak ważne jest prawidłowe odżywianie.

Wspólnie omówiono znaczenie warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, a także roli aktywności fizycznej w codziennym życiu.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę! Uczestnicy zajęć przygotowali owocowe szaszłyki, koktajle mleczno – owocowe oraz sałatkę pełną kolorowych warzyw i naturalnych dodatków. Kreatywności nie brakowało!

Zajęcia okazały się nie tylko świetną lekcją o zdrowych nawykach, lecz także okazją do integracji, współpracy i twórczej zabawy. Uczniowie z entuzjazmem podchodzili do wszystkich zadań, udowadniając, że zdrowe jedzenie może być pyszne, kolorowe i bardzo przyjemne w przygotowaniu.

Zajęcia zrealizowano według scenariuszy (1 i 2) zawartych w „Programie dla szkół” – „Kolorowy świat warzyw i owoców” oraz „Warsztaty kulinarne. Owocowo – warzywne i mleczne inspiracje”.

Wychowawczynie klas  1 – 3

Więcej „Zdrowie na talerzu i w plecaku!”

Więcej o: Święto Kobiet

Święto Kobiet

9 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet w miłej i radosnej atmosferze. Z tej okazji chłopcy złożyli wszystkim dziewczętom – zarówno tym młodszym jak i starszym – serdeczne życzenia. Każda z pań i dziewcząt otrzymała również drobny upominek w postaci zakładki do książki lub breloczka, który był miłym symbolem pamięci i wdzięczności.

Tego dnia nie zabrakło także wspólnej zabawy. Samorząd Uczniowski przygotował specjalny Quiz „Jak dobrze znasz kobiety?”, który wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, a przy okazji świetnie się bawić.

Obchody Dnia Kobiet były były doskonałą okazją do okazania sympatii, życzliwości oraz podkreślenia ważnej roli kobiet w naszym codziennym życiu.

Anna Buda, Anna Chmiel – opiekunki Samorządu Uczniowskiego

Więcej „Święto Kobiet”

Więcej o: AKTYWNY DZIEŃ NA LODZIE

AKTYWNY DZIEŃ NA LODZIE

W dniu 13 lutego chętni uczniowie z klas 3 – 8 wraz z opiekunami wybrali się na lodowisko w Opolu Lubelskim. Głównym celem wyjazdu było aktywne spędzanie czasu wolnego, hartowanie organizmu przed nadchodzącymi feriami oraz doskonalenie techniki jazdy na łyżwach.

Dla kilku uczestników był to pierwszy kontakt z lodową taflą. Wszyscy z dużym zapałem próbowali swoich sił. Mimo początkowych obaw i nieuniknionych upadków, uczniowie poradzili sobie znakomicie. Bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki chętnie pomagali początkującym, co stworzyło świetną atmosferę współpracy. Nasi uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani i odpowiedzialni. Doskonale wiedzieli, jak bezpiecznie korzystać z lodowiska. Po tak wielkiej dawce aktywności fizycznej musieliśmy nadrobić spalone kalorie wizytą w pizzerii. Zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii i z uśmiechami na twarzach, wróciliśmy do szkoły. To był zdecydowanie udany wyjazd!

Dziękujemy Gminie Opole Lubelskie za bezpłatne udostępnienie lodowiska!

Więcej „AKTYWNY DZIEŃ NA LODZIE”

Więcej o: BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

12.02.2026 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Nasze niezawodne uczennice – Amelka i Kinga nie tylko przygotowały playlistę i poprowadziły imprezę, ale również zorganizowały zabawy zarówno dla starszych jak i młodszych uczniów. Były wśród nich kalambury, wspólne tańce grupowe, wybory najlepszego przebrania, krzesełka i wybory królowych i królów balu. Nagrody konkursowe i poczęstunek zapewnili rodzice, którzy zresztą bawili się razem z nami. Imprezę zdecydowanie należy uznać za udaną. Wspólna zabawa w niemal rodzinnej atmosferze to doskonały akcent przed zasłużonymi feriami zimowymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego wspaniałego balu!

Marek Kieloch, Grażyna Stępniak, Dorota Pernak, Michał Gąska

Więcej „BAL KARNAWAŁOWY”