Mały Ratownik

Pierwsza pomoc przedmedyczna.

W dniu 10.02.2021r. odbyły się w naszej szkole ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Prelegentem i ekspertem była pani podporucznik Amelia Bernat dowódca plutonu w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi, notabene córka jednej z pań uczących w naszej szkole. Pierwsza pomoc jest czynnikiem posiadającym kluczowe znaczenie w nagłych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. Uczniowie  uczyli się dokonywać oceny bezpieczeństwa miejsca zdarzenia, rozpoznawać potencjalne zagrożenia życia poprzez obserwację prostych objawów, wzywać pomoc oraz podejmować wstępne czynności ratujące życie. Bardzo dziękujemy Pani Amelii za praktyczne ćwiczenia.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *