“Wszystkie kolory świata”

„Wszystkie Kolory Świata” to projekt edukacyjny, którego celem jest zapoznanie dzieci z sytuacją ich rówieśników żyjących w różnych regionach świata. W ramach akcji uczniowie wraz z koordynatorem przygotowali charytatywne laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość.

Każdy z uczniów, rodziców  będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką przekazując darowiznę na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny to 30 zł, umożliwi to zaszczepienie 3 dzieci przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Koordynator przekaże zebrane darowizny na konto UNICEF Polska dedykowane zbiórce na rzecz Prezentów bez Pudła. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF w Polsce. Kampania cieszy się zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 3 tysiące placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych na przestrzeni lat udało się pozyskać prawie 3,4 miliona złotych na ratowanie życia dzieci w krajach takich jak Sierra Leone, Czad, Sudan Południowy czy Angola. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

Wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu uda się nam w tym roku pomóc kolejnym dzieciom.

Licytację lalek rozpoczniemy 09.03.2022r. i potrwa do 11.03.2022r.  Kwoty można zgłaszać telefonicznie pod nr 81 8280166 podając kwotę i numer lalki.

 

otwórz LALKI UNICEF

Koordynator Marta Lorek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *