Biblioteka szkolna poleca pozycje godne przeczytania dla młodzieży, nastolatków i maluszków.

“Powróżyć, Dominiko?”

Co może spotkać nastolatkę w dniu jej piętnastych urodzin? Kim jest tajemnicza wróżka Hildegarda i czy można wierzyć jej niesamowitym przepowiedniom?

Dominika to typowa nastolatka. Jej świat kręci się wokół pierwszych zauroczeń, szkolnych przyjaźni, mody i makijażu. Spotkanie z wróżką nieoczekiwanie zmienia życie dziewczyny. Dominika przestaje myśleć racjonalnie, zmienia swoje urodzinowe postanowienia i musi zmierzyć się z niebezpiecznymi dla jej zdrowia pokusami. Czy sobie poradzi? Jak będzie wyglądało dalej jej życie? Tego dowiecie się z książki pt. „Powróżyć, Dominiko?” autorstwa Haliny Olczak-Moraczewskiej.

„Pompon na wakacjach”

Jeśli nie czytaliście Pompona w rodzinie Fisiów oraz Pulpeta i Prudencji, musicie koniecznie te zaległości nadrobić. Pompon na wakacjach jest trzecią książką opowiadającą o perypetiach słynnego smoka.

Autorką jest Joanna Olech, mistrzyni ironii, dobrego żartu, języka, a także miłośniczka smoków, a najbardziej zielonych i baaaardzo niegrzecznych.

 

„Filipek szuka mamy”

Dawno-niedawno Filipek zgubił się w lesie. Niestrudzenie szuka rodziców. Trochę czasu spędza u Jeżyków, obchodzi tam nawet swoje urodziny. Ciągle tęskni za najbliższymi, więc idzie dalej po górach, pagórkach, między drzewami aż wpada do potoku. Na szczęście znów pomagają mu inne zwierzęta, ma coraz więcej przyjaciół. Ale? Gdzie mama i tata?. Dowiecie się więcej czytając tę książkę.

Autor Wanda Chotomska