Więcej o: Konkurs plastyczny SU „Nauczyciel w oczach dziecka” rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny SU „Nauczyciel w oczach dziecka” rozstrzygnięty!

Pablo Picasso powiedział kiedyś, że Wszystkie dzieci są urodzonymi artystami. Potwierdzeniem tych słów  są prace uczniów naszej szkoły powstałe w ramach konkursu plastycznego „Nauczyciel w oczach dziecka”( ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski  z racji Dnia Edukacji Narodowej).  Dzieci z klas 0-3  tworzyły portret ulubionego nauczyciela, zaś  uczniowie  klas 4-6  karykatury  pedagogów. „Małe arcydzieła”, bo tak można o nich powiedzieć, wykonano podczas zajęć  z edukacji plastycznej oraz w ramach godzin wychowawczych. Każdy artysta miał możliwość wyboru techniki wykonania. Niezależne jury w składzie: Aleksandra Pogoda, Katarzyna Pióro, Grażyna Stępniak, Barbara Ciostek, ks. Krzysztof Lichota oraz Kamil Ciostek miało „twardy orzech do zgryzienia”, bowiem uczniowie w znakomity sposób uchwycili  charakterystyczne cechy  postaci. Wystawa prac cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Autorzy prac sprawili nauczycielom mnóstwo radości. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Więcej „Konkurs plastyczny SU „Nauczyciel w oczach dziecka” rozstrzygnięty!”

Więcej o: Święto Ziemniaka dziś obchodzimy, wszystkich do zabawy zachęcimy.

Święto Ziemniaka dziś obchodzimy, wszystkich do zabawy zachęcimy.

Takie oto hasło zachęciło 12 października 2022 roku wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły do zabaw i konkursów z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Imprezę plenerową przygotowaną przez Samorząd Uczniowski rozpoczęły uczennice klasy VI Quizem o jesieni oraz Listem od Ziemniaka. W rytm radosnej zabawy wprowadził wszystkich zbiorowy taniec. Głównym punktem imprezy było przygotowane przez rodziców (Dziękujemy rodzicom uczniów klasy 3 i 4!) ognisko z pieczonymi ziemniakami, kiełbaskami, jabłkami i ciepłą herbatą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy przygotowane przez chłopców z klasy VI. Boisko szkolne stało się miejscem „poszukiwaczy ukrytych  skarbów”. Spośród zwycięzców wybrano Króla i Królową Ziemniaka. Zostali nimi Kinga i Bartek. Najlepszymi „zbieraczami” ziemniaków okazali się Filip z klasy 5 i Władek z oddziału przedszkolnego (Brawo chłopcy!). Dzieciaki mogły również sprawdzić swoje umiejętności w rzucie do celu, slalomie, biegach. Wszystkie konkurencje odbyły się z udziałem Ziemniaka oraz słodką nagrodą. Ponowny zbiorowy taniec zakończył wspaniałą zabawę Wszyscy byli trochę zmęczeni, ale zadowoleni. Rada Rodziców ufundowała słodkie nagrody za udział w konkursach (SU serdecznie dziękuje za wsparcie!). Więcej „Święto Ziemniaka dziś obchodzimy, wszystkich do zabawy zachęcimy.”

Więcej o: Obchody Dnia Chłopaka

Obchody Dnia Chłopaka

W dniu 30 września uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta przygotowały upominki dla Panów ze swoich klas. W ramach solidarności z Kolegami przyszły ubrane w męskie akcenty (muszka, krawat, czapka, itp.).  Samorząd Uczniowski przeprowadził plebiscyt na „Najsympatyczniejszego kolegę” w klasach 1-3 i 4-6 oraz „Najsympatyczniejszego mężczyznę pracującego w Szkole Podstawowej w Kamieniu”. Laureatami zostali: Jan Smyrgała (kl.1-3), Bartłomiej Wawer (kl. 4-6) oraz Pan Marek Jakoniuk. Gratulujemy! Panowie otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz słodkości od Rady Rodziców. Dziewczęta z klasy 6 przygotowały dodatkowe atrakcje w postaci zabaw integracyjnych i teleturnieju  „Milionerzy”. Chłopcy śpiewająco zdali egzamin z tańca i wykazali się wiedzą z różnych dziedzin szkolnego życia. Jedna z drużyn sięgnęła po najwyższe trofeum, czyli milioooon złotych! Zabawie towarzyszyły ogromne emocje. Ciekawe, na co  Panowie  przeznaczą wygraną? Wszyscy bawili się znakomicie. Było wesoło i o to chodzi!

Więcej „Obchody Dnia Chłopaka”

Mamy Zarząd SU!

Przewodniczący SU Zastępca Przewodniczącego SU Sekretarz SU

W dniu dzisiejszym ukonstytuował się Zarząd SU. Kampanię wyborczą na funkcję przewodniczącego, w demokratycznym głosowaniu, wygrał Ernest Kalita, uzyskując większość głosów społeczności szkolnej. Zastępcą przewodniczącego SU została Aleksandra Piłat, zaś sekretarzem Wiktoria Trela.  Gratulujemy i życzymy spełnienia przedwyborczych obietnic!.  Zarząd SU spotka się w najbliższych dniach z Radą Rodziców, w celu ustalenia zasad współpracy.

Kampania wyborcza SU rozpoczęta.

Program wyborczy Ernesta KalityW pierwszym tygodniu nauki uczniowie demokratycznie, w tajnym głosowaniu, wybierali opiekunów Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023. Zostały nimi Panie: Hanna Jakoniuk i Anna Chmiel. Na  spotkaniu z przedstawicielami samorządów klasowych ustalono sposób wyboru Zarządu SU, zebrano propozycje działań  przygotowane przez poszczególne klasy, które zostaną uwzględnione w Planie pracy samorządu. Jesteśmy dla Was i z Wami tworzymy szkolną rzeczywistość. Bądźmy razem, współdziałamy, twórzmy wspólne środowisko szkolne!

W dniach 19-21 września trwała kampania wyborcza kandydatów na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zainteresowani zaprezentowali swoje programy wyborcze społeczności szkolnej. Każdy z nich przygotował plakat promocyjny i przedstawił propozycje działań w roku szkolnym 2022/2023. Wszyscy spisali się znakomicie. Trudny wybór!

Więcej „Kampania wyborcza SU rozpoczęta.”