Więcej o: Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wybrana!

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wybrana!

W dniu dzisiejszym odbyły się demokratyczne wybory  najważniejszej osoby w Zarządzie SU. Do walki o zaszczytny tytuł Przewodniczącej SU stanęły trzy dziewczyny: Maja Witczak uczennica kl. VII, Kamila Celejewska z kl. VI oraz Dagmara Smyrgała kl. IV. Brawo  za odwagę i chęć działania na rzecz innych! Wybory poprzedziła kampania prowadzona w formie plakatów, prezentacji programu oraz własnej osoby w poszczególnych klasach. Wybory wygrała Maja uzyskując 32 głosy. Gratulujemy wszystkim kandydatkom, a Przewodniczącej SU życzymy dużo wytrwałości w realizacji zamierzeń oraz  udanej współpracy z opiekunami i  pozostałymi organami szkoły.

Więcej „Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wybrana!”

Więcej o: Wiosna już przyszła…

Wiosna już przyszła…

Nadeszła oczekiwana wiosna. Dni stają się coraz dłuższe, słońce mocniej świeci, a gdzie nie spojrzeć przyroda budzi się do życia. Tradycyjnie już, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, w naszej szkole odbyło się jej powitanie. Już na samym początku dnia w szkole pojawili się uczniowie bez plecaków, a z różnorodnymi przedmiotami, które zastąpiły tradycyjne plecaki. Uczniowie klasy VI i V przeprowadzili lekcje. „Nowi i młodzi ” nauczyciele dobrze poradzili sobie z tą ” trudną pracą”.  Świetnie wcielili się w role belfrów przekazując swoim kolegom wiedzę i umiejętności z poszczególnych przedmiotów i edukacji.  Z wiosną kojarzą się nowalijki. Cała brać uczniowska przystąpiła więc do robienia  sałatek z wiosennych warzyw. Prezentacja przez uczniów  samych sałatek i przepisów ich wykonania wszystkim się podobała. W tym dniu uczniowie wykazali się też dużą wiedzą w zakresie zmian zachodzących w przyrodzie wiosną biorąc udział w Quizie o wiośnie. Kulminacyjnym punktem naszych uroczystości była oczywiście postać Marzanny – symbolu Zimy. Została ona zniszczona, aby zima już nie powróciła. Nastającą wiosnę symbolizował wiosenny gaik wniesiony przez uczniów w progi naszej szkoły. Wiosenne zabawy integracyjne były uzupełnieniem tego wspaniałego dnia. Pomimo niewielkiej mżawki, wspólnej zabawy i dobrego humoru nikomu nie brakowało.

Więcej „Wiosna już przyszła…”

Więcej o: WALENTYNKI SZKOLNE

WALENTYNKI SZKOLNE

W Dniu Świętego Walentego
każdy uczuciem obdarowuje każdego.
Ja tobie ślę – 1000 buziaków,
100 wesołych pluszaków,
10 gwiazdek z nieba

i wszystkiego, czego Ci tylko potrzeba.

 14 lutego to dzień miłości i przyjaźni! Dla uczniów naszej szkoły stał się okazją do wspólnej zabawy oraz pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Samorząd Uczniowski przygotował dodatkową atrakcję formie WALENTYNKOWEJ FOTOBUDKI, która cieszyła się wielkim powodzeniem. Liczne sesje zdjęciowe, w niebanalnych nakryciach głowy i zabawnych dodatkach do garderoby, sprawiły wszystkim wiele frajdy. Było wesoło radośnie. Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta (przygotowana przez SU). Do specjalnej skrzyneczki zbierane  były kartki i liściki, oczywiście z serduszkami! Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony. Serduszka zachęcały do tego, aby w tym dniu wyrazić swoje uczucia i powiedzieć coś miłego osobom , które lubimy, kochamy i szanujemy. W klasach i na korytarzach pojawiły się walentynkowe dekoracje. Na czwartej godzinie lekcyjnej nasze Amorki dokonały uroczystego wręczenia kartek. Na dźwięk swojego imienia i nazwiska każdemu mocniej zabiło serce . Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane listy sprawiły wiele przyjemności. Zadbajmy jednak o to, aby Walentynki nie trwały tylko jeden dzień, ale cały rok. Pamiętajmy o tym, że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

Dziękujemy Mai, Ernestowi i Panu Kamilowi (za wykorzystanie sprzętu z „Laboratoria Przyszłości”) za super fotki!

Galeria zdjęć


Więcej o: Szkolne  mikołajki

Szkolne mikołajki

Za sprawą choinek, dekoracji, które stanęły w naszej szkole, jak również dominującego koloru czerwonego na szkolnym korytarzu poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt. Mikołajkowe obchody stały się  już tradycją naszej szkoły. Już od samego rana 6 grudnia dzieci i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu czekały z niecierpliwością na wizytę Świętego Mikołaja. Uczniowie kl. II-III w krótkim przedstawieniu wprowadzili nas w mikołajkowy nastrój. Na spotkanie z Mikołajem  przybyli również rodzice wraz ze swoimi najmłodszymi pociechami. Po wielu trudach podróży i mimo niesprzyjających warunków (brak śniegu) zjawił się w towarzystwie Śnieżynek wyczekiwany przez wszystkich Gość. Obdarował wszystkich milusińskich prezentami i słodkościami. Uradowane dzieci nie chciały się z Nim rozstać….. . Mikołaj obiecał, że wróci ponownie za rok. Miły świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Wszak i dorośli kiedyś byli dziećmi. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego niezwykłego spotkania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z odwiedzin Mikołaja.

Więcej „Szkolne mikołajki”

Więcej o: „Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.

„Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.

Pełen czarów andrzejkowy wieczór zdarza się tylko raz w roku. Właśnie dzisiaj społeczność naszej szkoły spotkała się, by miło i radośnie spędzić czas. Wieczorową imprezę rozpoczęły takty skocznej muzyki, która porwała wszystkich do tańca (dziękujemy chłopcom klasy VI i V za przygotowanie wspaniałego repertuaru, który towarzyszył przez cały wieczór). Dziewczęta z klasy IV i V przypomniały wszystkim historię Andrzejek i Katarzynek. W krainę czarów i magii wprowadziły nas wróżki i „przybyłe czarodziejki”. Pierwsza wróżba z butami okazała się pomyślna dla Hani i Bartka. Wróżbiarski kącik miał jeszcze wiele do zaoferowania. Wykorzystując  magiczne umiejętności dziewcząt z klasy IV i V, uczniowie mogli się dowiedzieć, co ich czeka w przyszłości, kim zostaną, co przyniesie im drzewko szczęścia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wróżba  z sercami. Dziękujemy dziewczętom  za wspaniałe przepowiednie i mamy nadzieję, że wszystkie się spełnią. Dzięki zaangażowaniu dziewcząt z klasy VI chętni mogli również skorzystać z salonu piękności „6 Gwiazdek”. Fantastyczne, fachowe makijaże (Brawo dziewczyny!). Ogromne podziękowania należą się również rodzicom, bo dzięki ich zaangażowaniu w domu oraz obecności w szkole mogliśmy pokonać zmęczenie i mieć siłę do zabawy.  Dziękujemy za ciasto, kanapki i inne smakołyki, które były przepyszne. Konkursy były okazją dla wszystkich do dobrej zabawy. W rywalizacji brali udział nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele. Dziękujemy im za udział i wszystkim za wspaniały doping, a Radzie Rodziców za słodkości.  Cieszymy się, że impreza była udana, a Samorząd Uczniowski zapewnił wspaniałą wieczorową rozrywkę. Brawo SU, Dzieci i Rodzice! 

Więcej „„Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.”

Zasady szczęśliwego numerka

Zasady szczęśliwego numerka:
Jeśli ktoś jest „Szczęśliwym numerkiem”, to:
1. Nie może być pytany z bieżącego materiału.
2. Nie dostaje oceny nieodpowiedniej za brak pracy domowej lub przygotowania do zajęć.
3. Nie dostaje uwagi za nieprzygotowanie do lekcji oraz brak materiałów.
4. Szczęśliwy numerek nie zwalnia od, sprawdzianów z pisania kartkówki\ sprawdzianów.
5. Szczęśliwy numerek usprawiedliwia brak prac domowy oraz, przygotowanie do lekcji.
Prosimy nauczycieli i wychowawców o przestrzeganie określonych zasad- SU.