W dniu 18.05.2026 r. uczniowie klas I–V uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do gospodarstwa Frux Solis prowadzonego przez Małgorzatę Solis. Wyjazd został zorganizowany w ramach „Programu dla szkół”. Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci zależnością pomiędzy pracą rolnika i producenta a owocami, warzywami oraz produktami mlecznymi spożywanymi przez uczniów w ramach „Programu dla szkół”. Uczniowie poznali również drogę produktów „Od pola do stołu” oraz sposoby ich uprawy i produkcji.
Na wstępie pani Małgorzata Solis zapoznała uczniów z programem warsztatów. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, każda z grup miała w wyznaczonym czasie inne zadanie do wykonania. Na wstępie uczestnicy zostali poczęstowani zdrowymi produktami w postaci kefirów i jabłuszek. W programie znalazły się pogadanki dotyczące codziennej pracy rolnika ,, Od pola do stołu”. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób gospodaruje się odpadami żywnościowymi. Miały możliwość wykazania się zaangażowaniem i zdolnościami kulinarnymi podczas pieczenia babeczek szpinakowych. Uwieńczeniem zajęć w gospodarstwie była wspólna degustacja produktów związanych z tematyką wycieczki oraz integracja z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Braciejowicach podczas wspólnych gier i zabaw na terenie gospodarstwa.
Wyjazd był dla uczniów ciekawą i wartościową lekcją przyrody oraz zdrowego odżywiania.





















