Więcej o: Spotkanie z leśnikami – lekcja w terenie.

Spotkanie z leśnikami – lekcja w terenie.

W dniu 28 maja uczniowie klas 0 – III naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych zajęciach terenowych, prowadzonych przez leśników – Pana Janusza Pętka i jego syna Huberta. Spotkanie to miało niepowtarzalny charakter, ponieważ pokazało dzieciom, jak piękna i trwała potrafi być rodzinna tradycja oraz miłość do ojczystej przyrody.

Nasi przewodnicy udowodnili, że zawód leśnika to misja i pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Z ogromnym zaangażowaniem i szacunkiem do lasu, wprowadzili dzieci w tajniki leśnego ekosystemu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć las oczami ludzi, dla których ochrona przyrody to życiowe powołanie. Dzieci mogły w praktyce poznać i wykorzystać narzędzia pracy leśniczego. Wysłuchały także historii o spotkaniach z różnymi zwierzętami.

Tego typu zajęcia uczą nie tylko przyrody czy ekologii, ale szacunku do tradycji, ciągłości wiedzy i odpowiedzialności za otaczający nas świat. Składamy serdeczne podziękowania leśnikom za tak wartościową i inspirującą lekcję w terenie. Ogrom wiedzy, profesjonalizmu i zaangażowania w pracę. Dziękujemy!

Więcej „Spotkanie z leśnikami – lekcja w terenie.”

Więcej o: Opolski Konkurs Recytatorski – finał

Opolski Konkurs Recytatorski – finał

Nasza reprezentantka, Amelia Wiśniewska, dała popis swoich umiejętności na dużej scenie i wywalczyła wyróżnienie w Opolskim Konkursie Recytatorskim.

Poziom tegorocznych przesłuchań II etapu  był bardzo wysoki – spotkali się tam najlepsi recytatorzy z całego powiatu. Amelia nie dała się jednak zjeść tremie. Jej interpretacja utworu poruszyła jurorów i pokazała ogromną dojrzałość artystyczną. Pani Ania Buda przygotowała swoją podopieczną znakomicie. Brawo!

Wielkie brawa należą się również Zuzannie Zygan, która pięknie zaprezentowała się na tym etapie i godnie reprezentowała naszą szkołę i gminę. Gratulujemy!

Więcej „Opolski Konkurs Recytatorski – finał”

Więcej o: Lekcje wprowadzające w ramach programu „Kierunek Muzeum”

Lekcje wprowadzające w ramach programu „Kierunek Muzeum”

Szkoła Podstawowa otrzymała grant na realizację wycieczki w ramach programu „Kierunek Muzeum” Fundacji ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza. Projekt został napisany przez panią Martę Lorek.
W ramach przygotowań do wyjazdu przeprowadzono dwie lekcje wprowadzające dla uczestników wycieczki.
Pierwsza lekcja dotyczyła kluczowych zagadnień związanych z postacią Ignacego Łukasiewicza oraz początkami przemysłu naftowego. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie znaczenie ma ropa naftowa w życiu codziennym. Zajęcia miały na celu przygotowanie uczniów do świadomego i ciekawszego odbioru ekspozycji muzealnej. Lekcję przeprowadził pan Michał Gąska. Druga lekcja, prowadzona pod kierunkiem pani Anny Budy, poświęcona była okolicznościom powstania „Zemsty” Aleksandra Fredry oraz legendom i wydarzeniom związanym z historią Zamku Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu.
Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie lepiej przygotowali się do udziału w wycieczce oraz poszerzyli swoją wiedzę historyczną i kulturową.

Więcej „Lekcje wprowadzające w ramach programu „Kierunek Muzeum””

Więcej o: Wyjazd na wirtualną strzelnicę

Wyjazd na wirtualną strzelnicę

W środę 27 maja klasa 8 z nauczycielem EDB wybrała się na strzelnicę wirtualną do szkoły podstawowej w Józefowie. Uczniowie mieli okazję przeprowadzić zajęcia ze strzelectwa pod opieką instruktora i poznać różne rodzaje broni jak Glock oraz AK47.  Przeprowadziliśmy zawody między sobą w których najlepsze wyniki w kategorii dziewczyn uzyskały:

1 Kamila Celejewska 58pkt

2 Kinga Zygan 56pkt

3 Lena Ciastek 50pkt

 

A w kategorii chłopców:

1 Bartłomiej Wawer 65pkt

2 Stanisław Wiśniewski 33pkt

3 Filip Owczarz 31pkt

Paweł Karwicki

Więcej „Wyjazd na wirtualną strzelnicę”