Spotkania z książką

W klasie I realizowany jest program „Mała książka – Wielki człowiek”.
Program czytelniczy
Nasze abecadło

Uczniowie podczas Ślubowania  otrzymali od Pani Dyrektor- Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.  W styczniu odbyły się lekcje biblioteczne.  Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki pani bibliotekarka zapoznała dzieci z niezwykłymi  przygodami. Dzieci doskonaliły umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania. Pisały i ozdabiały literki , które dotychczas poznały. Na koniec wykonały plakat „Nasze abecadło” , który powiesiliśmy w naszej klasie. Podczas pobytu w bibliotece wypożyczyły książki do czytania w domu.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Katarzyna Głogowska