Czytanie ma moc

Uczniowie naszej szkoły realizują ogólnopolski program czytelniczy “Czytanie ma Moc” polegający na przeprowadzeniu cyklu zajęć, które na wielu poziomach akcentują różne aspekty czytania i obcowania z książką. Dla klas pierwszych są to „Warsztaty słowa”, które mają poszerzać zasób słownictwa dzieci, uczyć nowych znaczeń, świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Dla klas drugich proponowane są „Warsztaty wyobraźni”, które pokażą siłę ludzkiej kreatywności i nauczą dzieci myśleć oraz działać poza schematami. Dla klas trzecich przygotowane zostały „Warsztaty przygody”, w których uczestnicy skupią się na akcji, zaskakujących przypadkach i emocjach związanych z przygodą. Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczą dzieciom radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania. Wszyscy wiemy ,że to właśnie dzięki książkom można rozwijać, wzmacniać i pielęgnować: moc słów, siłę wyobraźni.  Projekt czytelniczy potrwa do końca roku szkolnego. Dzięki warsztatom czytelniczym przysłanym przez organizatorów projektu, uczniowie przechodzą różne stopnie wtajemniczenia i stają  się wytrawnymi czytelnikami. Czytając książki można otworzyć się na innych i podróżować dzięki wyobraźni. Do czytania należy zachęcać dzieci już od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły pokochają książki.

Renata Smaga


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *