3 Maja

3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Dnia 29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa V i klasy mlłodsze pod opieką pani Anny Chmiel i pani Katarzyny Głogowskiej,  przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Wręczono nagrody dla uczestników szkolnego konkursu mitologicznego, konkursu plastycznego „Przyroda mojej okolicy” oraz rozdano upominki za udział uczniów w „Sprzątaniu Świata”. Na apelu uczniowie klas I – III odebrali również dyplomy „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *