ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

26 października uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci w poczet szkolnej braci. Po pomyślnym zdaniu „egzaminu” złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor Marta Lorek dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Nowi żacy pozostawili na pamiątkę odciski swoich palców w kronice szkolnej.

W ramach egzaminacyjnych zadań pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości zasad przechodzenia przez jezdnię, opowiedzieć o swojej klasie, rozwiązać matematyczną zagadkę, ułożyć wyrazy z sylab, zaśpiewać piosenkę, rozpoznać symbole narodowe na podstawie opisu i oczywiście dzielnie wypić „grzecznolin”. Wykonali je znakomicie! W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor, upominki i życzenia od Rodziców oraz uczniów klasy II.

W dniu dzisiejszym „nowi” uczniowie zostali także powitani w gronie czytelników szkolnej biblioteki. Musieli obiecać, że będą szanować woluminy i chętnie po nie sięgać. Na pamiątkę otrzymali książki wraz z dedykacją oraz oficjalne karty czytelnika.

Po tak wyczerpujących emocjonalnie chwilach nadszedł czas na jedzonko i wspólną zabawę w gronie uczniów klas I – III. Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz pyszny poczęstunek!