Pokaz historyczny

W dniu 4 grudnia 2023 roku do naszej szkoły przyjechała grupa artystyczna ” ARCHEO- Edukacyjne pokazy archeologiczne”, która przygotowała dla uczniów pokaz historyczny dotyczący przodków człowieka żyjących wiele tysięcy lat temu, kiedy otaczał nas lądolód. Prowadzący omówili i zaprezentowali życie codzienne w epoce kamienia, pradawną broń myśliwską wykorzystywaną przez człowieka pierwotnego, pierwsze narzędzia rolnicze i ich zastosowanie, prehistoryczne stroje, produkty spożywcze, które spożywano w epoce kamienia (paleożywność).

Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści Grupy ACHEO. Chętnie zgłaszali się do wyznaczonych zadań i odpowiedzi na pytania. Dzięki tym działaniom uczniowie mogli poczuć się, jak żyli nasi przodkowie przed wieloma wiekami. Najstarsze dzieje naszej historii zostały opowiedziane w sposób bardzo interesujący, wzbudzający wśród uczniów zdziwienie i entuzjazm. Podczas pokazów mogli zapoznać się z technikami przetrwania w epoce lodowcowej, pierwotnymi metodami rozpalania ognia. Każdy mógł dotykać przedmioty i narzędzia, które wykorzystywane były w prapoczątkach ludzkości, przymierzać skóry zwierząt, wejść do szałasu.

Była to prawdziwa lekcja prehistoryczna, która wzbogaciła wiedzę o życiu naszych przodków. Dziękujemy Grupie ARCHEO za piękny pokaz prehistoryczny i cenną lekcję o zamierzchłych czasach ludzkości.