Spotkanie z przyrodą

3 czerwca udaliśmy z dziećmi 0 – III na spotkanie integracyjne na łonie natury. Włostowice były miejscem naszej wspólnej zabawy.

Scenariusz naszego wypoczynku ułożył Pan Łukasz z „Las Przygodas”. Na wstępie krótkie wprowadzenie i ruszamy na górkę między drzewa tworzyć swoje kompozycje z gliny i dostępnego materiału leśnego na pniach drzew. Po skończonej pracy oglądamy wykonane prace. Schodzimy na łąkę i korzystamy ze ścieżki sensorycznej, rywalizujemy drużynowo, odpoczywamy w cieniu na hamakach, przygotowujemy lemoniadę. Wysiłek na świeżym powietrzu wymagał uzupełnienia kalorii – zjedliśmy ciepły posiłek. Zostało nieco czasu, więc wykorzystaliśmy go na swobodne zabawy.

Dzisiejszy dzień był dniem bez „komórki” i dzień budowania pozytywnych relacji, redukcji stresu oraz rozwój empatii.