Więcej o: Projekt interdyscyplinarny

Projekt interdyscyplinarny

Dnia 19 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej w Kamieniu odbyła się prezentacja efektów projektu interdyscyplinarnego pt. „Woda – źródło życia i energii”, realizowanego w ramach przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz geografia.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat znaczenia wody w przyrodzie, życiu człowieka oraz jej wykorzystania jako źródła energii. Tematyka projektu była realizowana podczas zajęć lekcyjnych poszczególnych przedmiotów, co umożliwiło interdyscyplinarne spojrzenie na zagadnienie wody.

W trakcie realizacji projektu uczniowie przygotowali prezentację multimedialną oraz gazetkę tematyczną. Wykonywali także modele i przeprowadzali doświadczenia związane z właściwościami fizycznymi i chemicznymi wody, jej rolą w organizmach żywych oraz znaczeniem dla środowiska naturalnego i gospodarki. Działania projektowe zostały udokumentowane w formie dokumentacji fotograficznej wykonanej podczas zajęć.

Projekt przyczynił się do rozwijania zainteresowań uczniów, doskonalenia umiejętności pracy zespołowej, prowadzenia obserwacji i doświadczeń oraz prezentowania efektów własnej pracy.

Opiekunami projektu byli: Dorota Pernak, Grażyna Stępniak, Michał Gąska oraz Marek Kieloch jako koordynator .

Zespół projektowy.

Więcej „Projekt interdyscyplinarny”