Projekt interdyscyplinarny
Dnia 19 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej w Kamieniu odbyła się prezentacja efektów projektu interdyscyplinarnego pt. „Woda – źródło życia i energii”, realizowanego w ramach przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz geografia.
Celem projektu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat znaczenia wody w przyrodzie, życiu człowieka oraz jej wykorzystania jako źródła energii. Tematyka projektu była realizowana podczas zajęć lekcyjnych poszczególnych przedmiotów, co umożliwiło interdyscyplinarne spojrzenie na zagadnienie wody.
W trakcie realizacji projektu uczniowie przygotowali prezentację multimedialną oraz gazetkę tematyczną. Wykonywali także modele i przeprowadzali doświadczenia związane z właściwościami fizycznymi i chemicznymi wody, jej rolą w organizmach żywych oraz znaczeniem dla środowiska naturalnego i gospodarki. Działania projektowe zostały udokumentowane w formie dokumentacji fotograficznej wykonanej podczas zajęć.
Projekt przyczynił się do rozwijania zainteresowań uczniów, doskonalenia umiejętności pracy zespołowej, prowadzenia obserwacji i doświadczeń oraz prezentowania efektów własnej pracy.
Opiekunami projektu byli: Dorota Pernak, Grażyna Stępniak, Michał Gąska oraz Marek Kieloch jako koordynator .
Zespół projektowy.






