Więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026.

W piątek, 26 czerwca, w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Były to chwile pełne emocji, podsumowań i wzruszeń — zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców, którzy licznie przybyli, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień.

Pani Dyrektor pięknymi słowami wprowadziła wszystkich w podniosły nastrój, podkreślając znaczenie wspólnej pracy, wysiłku i szkolnych sukcesów. Następnie na scenie zaprezentowały się uczestniczki konkursu recytatorskiego, przedstawiając pełne humoru i lekkości wiersze.

Kolejnym punktem uroczystości były humorystyczne scenki przygotowane przez uczniów klas VII–VIII, wzbogacone występami wokalnymi.

Po części artystycznej nadszedł czas na pożegnania, życzenia, podziękowania i gratulacje — nie zabrakło łez wzruszenia i szczerych uśmiechów. W tym roku progi naszej szkoły opuścili: Kamila, Lena, Filip, Alicja, Zuzanna, Bartłomiej, Stanisław i Kinga. Życzymy Wam powodzenia i wielu pięknych chwil na kolejnych etapach edukacyjnej drogi.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było wręczenie nagród i dyplomów za osiągnięcia w nauce, czytelnictwie, konkursach oraz działalności społecznej. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zakończenie roku szkolnego to zawsze moment refleksji, ale też radości i nadziei. Przed wszystkimi uczniami czas zasłużonego odpoczynku, nowych przygód i letnich wyzwań. Całej społeczności szkolnej życzymy bezpiecznych, pogodnych i pełnych uśmiechu wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

Więcej o: Pod parasolem przyjaźni – podsumowanie projektu „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”

Pod parasolem przyjaźni – podsumowanie projektu „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej naszej szkoły z sukcesem zakończyli realizację VII edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, która w tym roku szkolnym odbywała się pod hasłem „Pod parasolem przyjaźni”.

Przez minione miesiące drugo i trzecioklasiści nie tylko rozwijali swoje kompetencje czytelnicze, ale przede wszystkim zgłębiali tajemnice budowania dobrych relacji rówieśniczych, empatii oraz wartości zgodnej współpracy. Pracy z wybranymi lekturami towarzyszyło mnóstwo niestandardowych i angażujących zadań. Uczniowie z radością uzupełniali swoje projektowe lekturniki, a także wykonywali liczne działania plastyczne i sensoryczne.

Wśród aktywności znalazły się: lekturowe lekcje w terenie – uczniowie ruszyli z lupami i lornetkami, aby badać otaczającą przyrodę i szukać śladów książkowych bohaterów oraz rozwiązywać zagadki detektywistyczne, lekturowe pudełka pełne skarbów i rekwizytów związanych z treścią książek, plakaty oraz makiety inspirowane przygodami przeczytanych postaci, „Guziki przyjaźni” i „Parasole miłych słów”, które pomogły dzieciom wyrażać życzliwość wobec rówieśników.

Klasy otrzymały oficjalne certyfikaty potwierdzające ukończenie projektu. Ponadto wszyscy zaangażowani uczniowie zostali nagrodzeni imiennymi dyplomami, które z dumą odebrali na zakończenie tej czytelniczej przygody.

Więcej „Pod parasolem przyjaźni – podsumowanie projektu „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki””