Spotkanie z leśnikami – lekcja w terenie.
W dniu 28 maja uczniowie klas 0 – III naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych zajęciach terenowych, prowadzonych przez leśników – Pana Janusza Pętka i jego syna Huberta. Spotkanie to miało niepowtarzalny charakter, ponieważ pokazało dzieciom, jak piękna i trwała potrafi być rodzinna tradycja oraz miłość do ojczystej przyrody.
Nasi przewodnicy udowodnili, że zawód leśnika to misja i pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Z ogromnym zaangażowaniem i szacunkiem do lasu, wprowadzili dzieci w tajniki leśnego ekosystemu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć las oczami ludzi, dla których ochrona przyrody to życiowe powołanie. Dzieci mogły w praktyce poznać i wykorzystać narzędzia pracy leśniczego. Wysłuchały także historii o spotkaniach z różnymi zwierzętami.
Tego typu zajęcia uczą nie tylko przyrody czy ekologii, ale szacunku do tradycji, ciągłości wiedzy i odpowiedzialności za otaczający nas świat. Składamy serdeczne podziękowania leśnikom za tak wartościową i inspirującą lekcję w terenie. Ogrom wiedzy, profesjonalizmu i zaangażowania w pracę. Dziękujemy!











