Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w projekcie ogólnopolskim, promującym czytelnictwo. Mała książka – wielki człowiek, to projekt, który miał na celu rozbudzenie w najmłodszych uczniach szacunek do literatury oraz nawyk codziennego czytania. Pierwszoklasistom przekazano bezpłatne wyprawki czytelnicze, w postaci książki Justyny Bednarek – Wnuczka antykwariusza. Do tego dołączona była broszura dla Rodziców- jako zaproszenie do świata literatury. Nasi uczniowie otrzymali książkę z rąk pani bibliotekarki. Wraz z wychowawczynią czytali na zajęciach humanistycznych. W maju wychowawca klasy zorganizował spotkanie dla Rodziców, na którym Rodzice czytali indywidualnie swoim pociechom. Po tym wydarzeniu pierwszoklasiści, wzięli książki do domu, aby dalej kontynuować czytanie wraz z Rodzicem.








