Fotorelacje z przedszkola

Uroczystości i inne wydarzenia w oddziale przedszkolnym w roku 2021.

Życzenia z okazji Dnia Taty.

Przygotowała Aleksandra Pogoda


Projekt
Projekt – Kropki, paski, zygzaki. Fotorelacja
zabawy w dniu dziecka
Dzień Dziecka

 

 

 

 

 

 

 


DZIELNE DZIECIAKI I ICH SPOSOBY NA MIKROBY

Epidemia koronawirusa Covid-19 rozpoczęła się na początku 2020 r. i nikt nie wie, jak dalej się potoczy. Brak optymistycznych prognoz w tym względzie, mimo likwidacji pewnych obostrzeń sanitarnych, zachęcił nas do ponownego przeprowadzenia zajęć na temat: zasad ochrony zdrowia przez mikroorganizmami i zagrożeń związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną kraju. W ramach dalszego kształtowania odpowiedniego zachowania higienicznego przedszkolaków zostały zrealizowane zajęcia pt. „Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby”, do przeprowadzenia których materiały przesłał pod koniec maja Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Opolu Lubelskim.

W ten sposób doceniliśmy pomysł Działu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia WSSE w Lublinie jako słuszny i celowy. Dzieci zostały zapoznane z niewidzialnym światem mikroorganizmów oraz sposobem ich transmisji. Rozwijały umiejętności w zakresie przestrzegania zasad higienicznych: częstego mycia rąk, używania chusteczki higienicznej, właściwego zachowania podczas kaszlu i kichania oraz w przypadku zachorowania. Kształtowały również umiejętność słuchania i rozwijały zdolności manualne.

Wychowawca Aleksandra Pogoda


 

 

22.03.2021r. Fotorelacja
15.02.2021r.
Walentynkowe niespodzianki Fotorelacja
Zabawa karnawałowa w przedszkolu
Bal na 10 par . Fotorelacja

 

 

 

 

 

 

 

 

projekt w przedszkolu
Projekt “Maskuj się”Fotorelacja
22.01.2021r.
Dzień Babci i Dziadka Fotorelacja
Program w przedszkolu Dzieciaki Mleczaki
“Dzieciaki Mleczaki”Fotorelacja

 

 

 

 

 

 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA

Kinga Dobrzańska, Laura Piskorska i Amelia Wiśniewska reprezentowały nasz oddział przedszkolny w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego pt. „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”. Prace zostały wyróżnione na etapie gminnym, powiatowym i zostały przekazane na eliminacje wojewódzkie do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie.

Mamy nadzieję, że pomysłowość i zaangażowanie twórcze dziewczynek zostaną  docenione na kolejnym etapie konkursu.

czytaj więcej

 

Wychowawczyni Aleksandra Pogoda